Nr 1 (50) Styczeń 2020

Dodano: 9 stycznia 2020
Nr 1 (50) Styczeń 2020

Resort zdrowia mobilizuje placówki medyczne do podłączenia się do Platformy P1, co umożliwi wystawianie e-recept i e-skierowań. Ustawodawca zakłada jednak także kary finansowe za niewywiązanie się z tego obowiązku – 5.000 zł dla szpitali, 1.000 zł dla innych podmiotów. Więcej szczegółów tego rozwiązania przedstawiamy w artykule pt. „Placówki będą karane za brak podłączenia do Platformy P1 – poznaj możliwe konsekwencje” (s. 3).

Dodatkowo środowisku medycznemu udostępniono darmową aplikację – narzędzie, za pośrednictwem którego mogą wystawiać elektroniczne skierowania i recepty. To ważna pomoc resortu zdrowia w informatyzacji systemu opieki zdrowotnej. Z artykułu pt. „Jak korzystać z aplikacji gabinetowej, żeby wystawiać e-recepty i e-skierowania” (s. 6) dowiesz się, jak wykorzystać ten program w swojej codziennej praktyce.

Ponadto przychodnie podstawowej opieki zdrowotnej mogą składać do NFZ wnioski o zawarcie umowy o finansowanie aktywowania Internetowych Kont Pacjentów. Za aktywowanie jednego Internetowego Konta Pacjenta można zyskać od 12,30 zł do 36,90 zł. Szczegóły opisujemy w artykule pt. „Sprawdź, jakie możesz zyskać dofinansowanie za aktywację Internetowego Konta Pacjenta” (s. 8), a ze strony dokmed24.pl możesz pobrać Wniosek o zawarcie umowy o finansowanie aktywowania Internetowych Kont Pacjentów.

Pozostało jeszcze 99 % treści

Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub zamów dostęp.

Logowanie

Adres e-mail lub login:

Hasło

Nie pamiętam hasła

Dołącz do prenumeratorów magazynu

"Dokumentacja Medyczna w Praktyce"

Sprawdź ofertę »
Zyskujesz:
  • fachowe rozwiązanie Twojego problemu
  • alerty prawne na Twój e-mail
  • gotowe wzory dokumentów
Okładka dokumentacja medyczna