Nr 4 (66) Marzec 2021

Dodano: 8 marca 2021
Nr 4 (66) Marzec 2021

Teleporada to usługa świadczona drogą elektroniczną, dlatego obejmuje ją procedura reklamacyjna, która może dotyczyć nie tylko technicznych aspektów związanych z funkcjonowaniem systemu teleinformatycznego (np. przerwanie lub zła jakość połączenia), lecz także skarg w zakresie kwestii medycznych dotyczących udzielonego świadczenia. Z artykułu pt. „Co zawrzeć w regulaminie reklamacyjnym teleporad i kiedy pacjent może zgłosić reklamację” (s. 3) dowiesz się, jak opracować taki dokument i jak przyjmować ewentualne skargi od pacjentów związane z teleopieką.

Sprawdzenie przez NFZ sposobu realizacji umowy przez placówkę medyczną nierozerwalnie wiąże się z kontrolą dokumentacji medycznej, gdyż z niej powinno wynikać, czy organizacja udzielania świadczeń zapewnia dostępność do świadczeń, właściwie stosowane są kryteria medyczne, jakimi powinni kierować się świadczeniodawcy przy umieszczaniu pacjentów na listach oczekujących oraz czy należycie ordynowane są leki.  O tym, jak przygotować się do kontroli, aby NFZ nie miał podstaw do zakwestionowania wymienionych aspektów, przeczytasz w tekście pt. „Co najczęściej NFZ kontroluje w dokumentacji medycznej” (s. 14).

Mimo długiego okresu przygotowywania się na nadejście obowiązku prowadzenia dokumentacji medycznej w postaci elektronicznej wiele placówek medycznych wciąż staje przed trudnościami jego wypełnienia. Z artykułu pt. „Kiedy będzie dopuszczalne prowadzenie dokumentacji medycznej w postaci papierowej – wyjątki” (s. 16) dowiesz się, w jakich sytuacjach możesz się powoływać na brak warunków organizacyjno-technicznych do prowadzenia dokumentacji medycznej w postaci elektronicznej.

Spis treści:
TELEPORADY

DOKUMENTACJA MEDYCZNA

FORMULARZE Z INSTRUKCJĄ

KONTROLE NFZ

E-ZDROWIE OD 1 STYCZNIA 2021 R.

PYTANIA CZYTELNIKÓW

LISTA KONTROLNA:

Pozostało jeszcze 97 % treści

Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub zamów dostęp.

Logowanie

Adres e-mail lub login:

Hasło

Nie pamiętam hasła

Dołącz do prenumeratorów magazynu

"Dokumentacja Medyczna w Praktyce"

Sprawdź ofertę »
Zyskujesz:
  • fachowe rozwiązanie Twojego problemu
  • alerty prawne na Twój e-mail
  • gotowe wzory dokumentów