Nr 5 Październik 2016

Dodano: 28 września 2016
Nr 5 Październik 2016

Lekarze i pielęgniarki podstawowej opieki zdrowotnej zyskali nowe uprawnienia do wypisywania recept na bezpłatne leki seniorom. Trzeba na nich wpisać odpowiedni kod uprawnień dodatkowych pacjenta. Z artykułu pt. „Jak wystawiać recepty na bezpłatne leki dla seniorów - nowe zasady” (s. 4) dowiesz się, jakich jeszcze zasad trzeba przestrzegać, aby postępować zgodnie z przepisami.

Placówki medyczne często nie prowadzą rejestrów wniosków o udostępnienie dokumentacji lub robią to nierzetelnie. Pomożemy Ci wypracować zasady, które ułatwią proces udostępniania dokumentacji medycznej i uchronią placówkę przed ewentualnymi zarzutami ze strony pacjenta. Porady, jak postępować, znajdziesz w tekście pt. „Rejestr wniosków - uniknij zarzutu niewłaściwego udostępniania dokumentacji” (s. 6).

Gdy u tego samego pacjenta kilkukrotnie wykonujemy to samo świadczenie, numer kolejny w księdze zabiegów nie powinien być stały, przypisany do tej konkretnej osoby. Z artykułu pt. „Jak prowadzić dokumentację w poradni rehabilitacyjnej” (s. 9) dowiesz się, co jest jeszcze niezbędne, aby nie narazić się na roszczenia pacjenta.

Pozostało jeszcze 99% treści

Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub zamów dostęp.

Dołącz do prenumeratorów magazynu
Dokumentacja Medyczna w Praktyce

Sprawdź ofertę >>

Zyskujesz:

  • Magazyn w wersji papierowej i e-wydania
  • Alert E-zdrowie
  • Porady email od eksperta
  • Gotowe wzory dokumentów
  • Udział w webinarach