Nr 13 (33) Listopad 2018 r.

Dodano: 29 października 2018
Nr 13 (33) Listopad 2018 r.

Wdrożenie e-skierowań wymaga dostosowania przepisów dotyczących list oczekujących. Pojawił się już projekt nowelizacji przepisów, który przewiduje kilka zmian m.in. dotyczących informowania o wszystkich pacjentach wpisanych do kolejki i wysyłania przez NFZ do pacjentów informacji o terminach wizyt. Więcej na ten temat piszemy w artykule pt. „Jakie zmiany na listach oczekujących wymusi pilotaż e-skierowań” (s. 12)

Szefowie placówek medycznych zastanawiają się, czy muszą skanować wszystkie kartoteki papierowe, decydując się na wdrożenie e-dokumentacji. W artykule pt. „Czy wdrażając e-dokumentację, musisz zeskanować papierowe kartoteki” (s. 13) podpowiadamy, czy obowiązek prowadzenia e-dokumentacji wdrażany ostatecznie etapami i stopniowo wymusi archiwizowanie dokumentów w postaci cyfrowej. 

Kodeksy branżowe, do których sporządzania zachęcają państwa członkowskie, organy nadzorcze i Europejska Rada Ochrony Danych mają służyć pomocą we właściwym stosowaniu rozporządzenia RODO. Aktualny projekt kodeksu branżowego dla sektora ochrony zdrowia opisuje zasady udostępniania danych osobowych pacjentów zawartych w dokumentacji medycznej zgodnie z RODO. Z artykułu pt. „Co określi kodeks branżowy w ochronie zdrowia” (s. 19) dowiesz się, jak mogą wyglądać przykładowe zgody na przetwarzanie danych osobowych.

Pozostało jeszcze 99 % treści

Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub zamów dostęp.

Logowanie

Adres e-mail lub login:

Hasło

Nie pamiętam hasła

Dołącz do prenumeratorów magazynu

"Dokumentacja Medyczna w Praktyce"

Sprawdź ofertę »
Zyskujesz:
  • fachowe rozwiązanie Twojego problemu
  • alerty prawne na Twój e-mail
  • gotowe wzory dokumentów
Słowa kluczowe:
dokumentacja medyczna
Okładka dokumentacja medyczna