Nr 3 (52) Marzec 2020

Dodano: 2 marca 2020
Nr 3 (52) Marzec 2020

Pacjentowi przyjętemu do szpitala zapewnia się bezpłatnie leki, jeżeli są one konieczne. Dodatkowo nie można takiej osobie wystawić recepty. Z artykułu pt. „Czy w trakcie hospitalizacji można wypisać pacjentowi e-receptę” (s. 4) dowiesz się, czy rzeczywiście istnieje całkowity zakaz wystawiania pacjentowi przebywającemu w szpitalu jakichkolwiek recept.

Częstą praktyką zarówno w dużych, jak i małych placówkach, jest zlecenie uzupełniania dokumentacji medycznej pod dyktando lekarza. W artykule pt. „Kiedy musisz osobiście uzupełniać dokumentację medyczną” (s. 13) podpowiadamy, w jakich sytuacjach musisz wprowadzać wpisy do historii choroby samodzielnie, a kiedy możesz zaangażować do tego zadania asystentkę.

Każda placówka medyczna ma mniej lub bardziej sformalizowany, system rozpatrywania skarg i wniosków. Jednak każdy z tych systemów wymaga weryfikacji pod kątem realizacji wymogów, jakie w tym zakresie nakłada RODO. W artykule pt. „Jak włączyć inspektora ochrony danych do procesu rozpatrywania skarg i wniosków” (s. 18) analizujemy, jak rozporządzenie unijne wpływa na tę kwestię, a także wskazujemy dobre praktyki w tym obszarze.

Pozostało jeszcze 99 % treści

Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub zamów dostęp.

Logowanie

Adres e-mail lub login:

Hasło

Nie pamiętam hasła

Dołącz do prenumeratorów magazynu

"Dokumentacja Medyczna w Praktyce"

Sprawdź ofertę »
Zyskujesz:
  • fachowe rozwiązanie Twojego problemu
  • alerty prawne na Twój e-mail
  • gotowe wzory dokumentów
Okładka dokumentacja medyczna