Nr 1 Specjalny 2020

Dodano: 9 stycznia 2020
Nr 1 Specjalny 2020

Oddajemy w twoje ręce numer specjalny poświęcony tematyce informatyzacji ochrony zdrowia – zarówno e-receptom, e-zwolnieniom, jak i e-skierowaniom.

Placówki medyczne, w tym gabinety lekarskie, powinny podłączyć się do platformy P1. Wprowadzenie tego obowiązku ma na celu umożliwienie wystawiania dokumentacji medycznej w formie elektronicznej. Niektórzy już to zrobili, inni będą podejmować działania w ostatniej chwili.

Co ważne, od 23 października 2018 r. lekarze mogą upoważnić asystentów medycznych do wystawania e-zwolnień w swoim imieniu. Asystentem medycznym będzie osoba wykonująca zawód medyczny lub czynności pomocnicze przy udzielaniu świadczeń zdrowotnych. W tym numerze podpowiadamy, jakie są warunki prawne wykonania tej czynności.

Analizujemy także inne korzyści płynące z rozwiązań informatycznych w ochronie zdrowia, m.in. Internetowe Konto Pacjenta, które umożliwia korzystanie  z e-recepty i e-skierowania. Co istotne, placówki podstawowej opieki zdrowotnej mogą otrzymać premie od NFZ za aktywowanie tego rozwiązania dla swoich pacjentów. W tym celu należy złożyć wniosek do NFZ. Pamiętaj, że warto się pospieszyć, bo w tym rzypadku obowiązuje zasada: kto pierwszy, ten lepszy.

Ponadto w drugiej części magazynu zamieszczamy wiele przydatnych list kontrolnych i wzorów dokumentów, które pomogą ci lepiej sprawdzić poziom informatyzacji w twojej placówce.

Pozostało jeszcze 99 % treści

Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub zamów dostęp.

Logowanie

Adres e-mail lub login:

Hasło

Nie pamiętam hasła

Dołącz do prenumeratorów magazynu

"Dokumentacja Medyczna w Praktyce"

Sprawdź ofertę »
Zyskujesz:
  • fachowe rozwiązanie Twojego problemu
  • alerty prawne na Twój e-mail
  • gotowe wzory dokumentów