Nr 3 (65) Luty 2021

Dodano: 18 lutego 2021
Nr 3 (65) Luty 2021

Koniec stycznia przyniósł nam zmiany w zakresie standardu organizacyjnego teleporad w POZ – od 30 stycznia 2021 r. obowiązują nowe zasady ustalania terminu i realizacji udzielenia teleporady w POZ. Ma to usprawnić kontakt na linii pacjent – świadczeniodawca, a także zwiększyć dostęp do świadczeń realizowanych w ramach podstawowej opieki zdrowotnej. Więcej na ten temat przeczytasz w artykule pt. „Teleporady musisz udzielić w ciągu doby – poznaj nowe wytyczne” (s. 3).

Ważnym zagadnieniem, które rodzi wiele pytań w związku ze zmianami obowiązującymi od 1 stycznia 2021 r., jest łączenie postaci papierowej i elektronicznej dokumentacji medycznej czy przechowywanie wyłącznie skanów dokumentacji medycznej. Odpowiedź na pytanie, czy jest to możliwe, znajdziesz w artykule pt. „Czy skan dokumentacji medycznej jest równoznaczny z jej formą elektroniczną” (s. 6).

Należy też pamiętać o kolejnych wyzwaniach związanych z e-zdrowiem. Na przykład punkty szczepień mają obowiązek korzystania z e-rejestracji na szczepienia przeciw COVID-19. Wiąże się to z obsługą aplikacji, dzięki której możliwe jest zarządzanie procesem szczepień w danym punkcie, dodawanie terminów, rezerwacja terminu dla konkretnego pacjenta na pierwszą i drugą dawkę szczepienia oraz potwierdzanie odbytych wizyt. Jak ją obsługiwać? Wskazówki znajdziesz w artykule pt. „Jak prowadzić e-rejestrację na szczepienia przeciwko COVID-19” (s. 14).

Spis treści:
TELEPORADY

DOKUMENTACJA MEDYCZNA

FORMULARZE Z INSTRUKCJĄ

E-ZDROWIE OD 1 STYCZNIA 2021 R.

OBSŁUGA PACJENTA

BEZPIECZEŃSTWO DANYCH CYFROWYCH

PYTANIA CZYTELNIKÓW

LISTA KONTROLNA

Pozostało jeszcze 97 % treści

Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub zamów dostęp.

Logowanie

Adres e-mail lub login:

Hasło

Nie pamiętam hasła

Dołącz do prenumeratorów magazynu

"Dokumentacja Medyczna w Praktyce"

Sprawdź ofertę »
Zyskujesz:
  • fachowe rozwiązanie Twojego problemu
  • alerty prawne na Twój e-mail
  • gotowe wzory dokumentów