Nr 5 (39) Kwiecień 2019

Dodano: 27 marca 2019
Nr 5 (39) Kwiecień 2019

Już 1 czerwca wchodzą w życie nowe regulacje dotyczące kontroli NFZ. Nowelizacja o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych umożliwi prowadzenie efektywniejszych kontroli realizacji umów. Kontrole będą również scentralizowane, ponieważ kompetencje w tym zakresie przejmuje prezes funduszu. Więcej na temat najnowszych zmian dowiesz się z artykułu pt. „Umowy z NFZ – poznaj zmiany, które sprawią, że kontrole będą skuteczniejsze” (s. 10).

Od początku roku stopniowo wchodzą do obiegu e-recepty. Dzięki informatyzacji system dystrybucji leków będzie się uszczelniał, stanie się bezpieczniejszy dla pacjentów i bardziej efektywny ekonomicznie. W artykule pt. „Wystawianie e-recept coraz bliżej – sprawdź, jak się włączyć do systemu P1” (s. 12) podpowiadamy, jak w pełni możesz korzystać z efektów informatyzacji.

Prowadzenie dokumentacji medycznej zgodnie z przepisami zakłada m.in., że będzie ona czytelna i spełni swoją funkcję, którą jest udokumentowanie stanu pacjenta i przebiegu jego leczenia. W dobie cyfryzacji ochrony zdrowia czytelność musi być rozumiana jako coś więcej niż odpowiednie i wyraźne pismo lekarza. Z artykułu pt. „Jak używać skrótów w dokumentacji medycznej, aby wpisy były zawsze zrozumiałe” (s. 16) dowiesz się, co jest w tym zakresie dopuszczalne, a co kategorycznie zakazane.

Pozostało jeszcze 99 % treści

Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub zamów dostęp.

Logowanie

Adres e-mail lub login:

Hasło

Nie pamiętam hasła

Dołącz do prenumeratorów magazynu

"Dokumentacja Medyczna w Praktyce"

Sprawdź ofertę »
Zyskujesz:
  • fachowe rozwiązanie Twojego problemu
  • alerty prawne na Twój e-mail
  • gotowe wzory dokumentów